בעולם הדיגיטלי המתפתח ומתרחב באופן תדיר, נעשות רכישות רבות במרחב האינטרנטי, הדורשות שליחויות מהירות. מצעצועים ובגדים ועד לציוד רפואי וריהוט, ניתן היום במספר לחיצות כפתור להחזיק בעולם כולו בקצות אצבעותינו ובנוחות ביתנו. העלייה המשמעותית ברכישות מסוג זה, מעלה עמו באופן מתמיד גם את הדרישה לשירותי שליחויות יעילים ומהירים שיספקו לנו משלוח במהרה. לאחרונה, על חברה המתמחה בשליחויות לספק שירותי משלוח מהיום להיום (Same Day Delivery) – והדרישה לשירות זה הולכת וגוברת.

 

שירות שליחויות בפופולריות הולכת וגוברת

 

במחקר שנערך במספר מדינות החברות באיחוד האירופי, ציינו 50% מהנשאלים כי יהיו מוכנים לשלם דמי משלוח המהווים עד 15% מערך הרכישה על מנת לקבל משלוח מהיום להיום. דרישת הצרכנים לחוויית רכישה קרובה יותר ויותר לרכישה בחנות פיזית מביאה עמה את השאיפה לקבל את הסחורה באופן מידי, בדיוק כפי שהיינו מקבלים בחנות הפיזית.

לכן חברות שליחויות רבות מבצעות התאמות בהתנהלותן על מנת לעמוד בקצב התחרותי האינטנסיבי ולספק מענה לצורך הולך וגובר זה למרות העלויות הגבוהות והדרישות הלוגיסטיות המורכבות. עד סוף שנת 2019, מעל 65% מהחנויות הקמעונאיות יציעו שירות שליחויות מהיום להיום.

 

כולם מרוויחים

 

החנויות האינטרנטיות זוכות באמצעות שירות זה לספק מוצר במהירות שאינה נופלת מזו שתציע החנות הפיזית. יחד עם נוחות הרכישה, המגוון הרחב והמחירים שלרוב יהיו נמוכים יותר, הופכת החנות האינטרנטית לשירות המועדף.

 

עם זאת, החנויות הפיזיות יוכלו אף הם באמצעו שירות זה לספק ללקוחותיהם אפיק נוסף לרכישה בצורה אלקטרונית ולשלב במעגל הלקוחות שלהם גם צרכנים אלקטרוניים מושבעים.  

 

שלושה מודלים עסקיים למשלוח מהיום להיום

 

על מנת לספק את כל הצרכים הלוגיסטיים להקמת מערך שליחויות המסוגל לספק את הסחורה בו ביום, ישנו צורך בשכלול המודל העסקי של החנות. שלושה מודלים עיקריים עשויים לתת מענה לצרכים אלה:

 

·         האפשרות הראשונה והמתבקשת ביותר היא להחליף חברה לשירותי שליחויות לכזו המספקת מענה במיוחד לדרישה זו.

 

·         אפשרות נוספת היא שכלול המערך הלוגיסטי הקיים בחנות ולהתאימו למשלוח מהיום להיום. ניתן, למשל, לשכור נהגים נוספים ולהרחיב את צי הרכבים. הדבר ידרוש עלויות גבוהות ומאמצים רבים.

 

·         לבסוף, מספק צירוף השירות החדש הזדמנות לחברות שליחויות ולוגיסטיקה רבות להיערך לדרישה ההולכת וגוברת ולהציע לחנויות הקמעונאיות את השירות על מנת לשפר את ביצועי המכירה שלהן.

 

תופעה של הסחר האלקטרוני

 

מדובר בסופו של דבר בהתפתחות צפויה ומתבקשת. אם ניתן לרכוש בקלות ובנוחות מהספה בסלון מוצרי איכות מרחבי העולם, מתחייב מכך שנרצה גם נוחות מקסימלית בסיפוק הסחורה. בשוק התחרותי האגרסיבי הזה, חנות שתרצה להישאר במשחק תהיה חייבת לסגל את השירות המבוקש במערך השליחויות שלה.

למידע נוסף

 

לשירותי שליחויות איכותיים ומהירים פונים לטובים ביותר

 

מגוון שליחויות פועלת שנים רבות בתחום המשלוחים והלוגיסטיקה ומספקת שירותי שילוח חדשניים ומתקדמים במענה מהיר, איכותי ומקצועי לעסקים גדולים כקטנים מכל המגזרים והתעשיות ובכל רחבי הארץ. לפרטים נוספים ולקבלת שירות, ניתן לפנות אלינו ממש כעת.

למידע בנוגע לשירותי שליחויות יתאימו עצמם עקב העלייה הגוברת בהזמנת מזון קנוי